Nestor - Hotel, Restauracja, Noclegi

PL EN DE

Rezerwacja

Jeśli chcą Państwo zarezerwować stolik bardzo prosimy o kontakt.

Rezerwacja »

 

Galeria zdjęć

Zapraszamy do dowiedzenia naszej galerii, gdzie znajdą Państwo zdjęcia motelu oraz okolic

Zobacz galerie »

 

Kontakt

ul. Poznańska 34
62-035 KÓRNIK

tel. +48 61 8190 800
fax +48 61 8190 815

W celu omówienia szczegółowych informacji, doboru menu prosimy o kontakt telefoniczny:  
695/191/800

 

Historia

Kamienica, w której mieści się Motel, RESTAURACJA „Nestor” pochodzi z 1911 roku. Właścicielem, a zarazem projektantem pięknego, secesyjnego budynku był pan Antoni Ruczyński.

W czasie okupacji i krótko po wojnie mieściły się tu mieszkania, a potem przedszkole. W późniejszym okresie budynek został zaadoptowany na Kórnicki Ośrodek Zdrowia i właśnie z taką funkcją kojarzy się najczęściej społeczności kórnickiej.

W 1987 - z chwilą przeniesienia Ośrodka Zdrowia do nowego budynku – nieruchomość przy ul. Poznańskiej 34 popadła w niełaskę. Piękny secesyjny budynek stał się ruiną. Posesja, która miała wszelkie predyspozycje ku temu, by stać się wizytówką Kórnika, szpeciła miasto.

Z powodu braku funduszów władze gminne postanowiły sprzedać nieruchomość. Również prywatny właściciel, pomimo planów utworzenia tutaj centrum biznesowego, nie podołał przedsięwzięciu.

W roku 1995, po wielu namysłach, postanowiliśmy zainwestować rodzinny kapitał w opustoszały, zdewastowany, ale wciąż przypominający o przedwojennych czasach swojej świetności, budynek przy ul. Poznańskiej 34 w Kórniku.
Wspominając tamten czas uważamy tę decyzję za bardzo odważną, a może nawet ryzykowną. Nakład pracy związany z odrestaurowaniem kamienicy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Prawdę mówiąc nie było co ratować. Ostała się jedynie piękna secesyjna fasada i bryła budynku. Wszystko inne, łącznie z fundamentami, wymagało zmiany.
Po wielu latach trudu i wyrzeczeń, mamy nadzieję, że udało się naszej rodzinie stworzyć tu miejsce, które Kórnikowi było nader potrzebne.

Copyrights 2009 Nestor. Wszystkie prawa zastrzeżone

System Kentico CMS

Wykonanie Supremo.pl - Serwisy i Strony internetowe